Nasze SPA

W naszym obiekcie posiadamy przygotowane dla naszych gości, dobrze wyposażone SPA. Tutaj naładujesz akumulatory i wypoczniesz przed kolejną wędrówką po okolicznych szlakach i ścieżkach krajoznawczych.

Sauna Fińska

Sauna fińska jest często polecana osobom, które dopiero zaczynają korzystać z tego typu relaksu. Wysoka wilgotność i względnie niska temperatura sprawiają, że jest ona znacznie bardziej komfortowa i nie sprawia trudności w oddychaniu. Co więcej, regularne korzystanie z niej posiada wiele zalet i wywiera korzystny wpływ na zdrowie. Korzystanie z sauny fińskiej pozwoli nam zyskać więcej energii, zwiększy wydolność i zahartuje organizm.

Z sauny fińskiej najlepiej jest korzystać wieczorem, ponieważ po zakończeniu sesji należy unikać wysiłku fizycznego. Tuż przed rozpoczęciem seansu trzeba dokładnie się umyć i wytrzeć skórę do sucha. Do sauny fińskiej należy wejść najlepiej owiniętym w ręcznik lub nago – bez obuwia i biżuterii. Jeśli wchodzimy nago wnieść ze sobą należy ręcznik, który posłuży nam później za siedzisko. Prawidłowo wykonany pełen cykl kąpieli w saunie składa się z 2-3 etapów naprzemiennego nagrzania (trwającego nie dłużej niż 10 minut) i schłodzenia ciała (np. pod prysznicem). Seans kończy obmycie ciała wodą (bez dodatku mydła czy żelu pod prysznic) i 15-minutowy odpoczynek, najlepiej w pozycji leżącej. Po sesji należy uzupełnić płyny.

Ważne: z sauny fińskiej powinno się korzystać przynajmniej 2 godziny po spożyciu posiłku. Nie można wchodzić do niej również z pustym żołądkiem ani pod wpływem alkoholu.

Sauna na podczerwień

Warto sprawdzić na własnej skórze, jakie korzyści dla zdrowia niesie ze sobą sauna na podczerwień. Przeciwwskazania są niewielkie, a poprawa komfortu życia ogromna. Regularnie z sauny powinni korzystać wszyscy ci, którzy mają kłopoty z kręgosłupem. Wszelkie dolegliwości bólowe kręgosłupa, zwyrodnienia i dyskopatie zdecydowanie będą mniej doskwierać. Wizyty w saunie powinni wpisać do swojego kalendarza także ci, dla których bóle stawów to codzienności. Szczególnie saunę na podczerwień poleca się osobom ze zwykle ogromnie bolesnym reumatoidalnym zapaleniem stawów, ale także tym z chorobą zwyrodnieniową. Co ciekawe, pobyt w saunie łagodzi objawy także bardzo bolesnej rwy kulszowej. Osoby w okresie rekonwalescencji po urazach kończyn, cierpiące na uporczywe skurcze lub zbyt duże napięcie mięśni z pewnością także odczują dużą ulgę po pobycie w saunie. Osoby, które regularnie walczą z zapaleniem zatok lub uporczywymi infekcjami górnych dróg oddechowych nie powinny także zapominać, że istnieje coś takiego jak sauna na podczerwień, bo wizyty tam mogą zdecydowanie poprawić komfort ich życia.

Wizyta w saunie na podczerwień powinna trwać mniej więcej 30 minut, a w tygodniu można skorzystać z sauny maksymalnie trzy razy. Nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Ważne, aby wejść owiniętym w ręcznik i bez klapek. Drugi ręcznik warto zabrać ze sobą, a w środku położyć go pod stopami. Oczywiście przed wejściem do sauny trzeba wziąć prysznic, który pozwoli usunąć z powierzchni skóry resztki wszelkich kosmetyków, takich jak: kremy, żele i balsamy do ciała. Trzeba to zrobić koniecznie, ponieważ celem wizyty w saunie jest rozszerzenie porów skóry i umożliwienie jej znacznie lepszego oddychania. Po wyjściu z sauny, po kilku minutach pory zaczną się zamykać i dopiero wówczas schładza się ciało letnią wodą.

Jacuzzi

Wizyta w jacuzzi to przede wszystkim przyjemność. Już dziesięciominutowa kąpiel obniża poziom stresu i działa na nas relaksująco. Pozwala oderwać się od codziennych problemów i zwiększa komfort psychiczny. W trakcie hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia wywołujące dobre samopoczucie, a także tłumiące odczuwanie bólu. Hydromasaż pobudza krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. W ten sposób zwiększa się skuteczność walki z cellulitem, niwelowane są obrzęki nóg.

Ponadto jacuzzi, dzięki pobudzaniu, ciała sprzyja oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi. Jednocześnie jacuzzi niweluje obrzęki nóg, zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, a także napięciowego bólu głowy. Jest pomocny przy bólach pleców (zwłaszcza dolnych partii). Jacuzzi może być stosowane także w zwalczaniu artretyzmu, chorobie układu kostno-stawowego czy przy uszkodzeniu szyi. Bardzo często wizyty w jacuzzi zaleca się również osobom po kontuzjach.

Orbitrek i rowerek stacjonarny

Ćwiczenia na orbitreku i rowerku stacjonarnym pozwalają nie tylko schudnąć, ale też poprawiają naszą kondycję i wydolność.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on